کنترل کیفیت شیر و محصولات لبنی با سرعت نور

کنترل کیفیت شیر و محصولات لبنی با سرعت نور

شیر خودش یک عمر قفسه کوتاه دارد اما محصولات آن مانند پودر شیر توسعه صنعت لبنیات جهانی را ممکن ساخته‌است . امروزه ، میلیاردها نفر در سراسر دنیا به صورت روزانه شیر و محصولات لبنی را مصرف می‌کنند . همچنین ، علاوه بر جمعیت رو به رشد ، گرایش‌های غذایی جدید در حال ظهور هستند ، به عنوان مثال ، محصولات لبنی غنی از پروتیین که تقاضای بالایی برای منابع پروتیینی ایجاد می‌کنند . امروزه این محصولات اغلب با محصولات مواجه می‌شوند که تا حد زیادی قبل از ، شامل پودر پروتیین آب‌پنیر و شیر خشک استفاده نشود .
با این حال ، محصولات لبنی با کیفیت بالا فقط می‌توانند از شیر خام با کیفیت بالا تولید شوند ، بنابراین کنترل کیفیت نزدیک در امتداد زنجیره تامین شیر ضروری است – از ورودی کارخانه لبنی ، تا مراحل پردازش مختلف و محصولات نهایی .
راه‌حل‌ها برای کنترل کیفیت محصولات لبنی
در طول the ، ما بر روی تجزیه و تحلیل ویژگی‌های ترکیبی ، شامل مواد چربی ، جامد و پروتیین توسط مادون‌قرمز و طیف‌سنجی مادون‌قرمز نزدیک مادون‌قرمز ( IR و FT – NIR ) تمرکز می‌کنیم ، اما راه‌حل‌های دیگری را از پورتفولیوی Bruker نشان می‌دهیم .
ما آنچه را که Bruker به عنوان یک شرکت تحلیلی پیشرو پیشنهاد می‌کند ، از نظر راه‌حل‌های درست شده برای صنعت لبنیات – از صفحه کوچک – لمسی در دسترس ، و به طور کامل در سیستم‌های پردازش خودکار برای کنترل حلقه بسته ارایه می‌دهد . همچنین ، روش‌های مختلف آنالیز محصولات لبنی توسط طیف‌سنجی IR یا FT – NIR نشان‌داده شده‌است .
چگونه Fonterra در برنامه روزمره خود FT – NIR را به کار برد .
Fonterra سابقه‌ای طولانی در کاربرد NIR دارد . با پیشرفت از NIRs فردی با سایت و calibrations خاص محصول تا NIR ، اشتراک گذاری عمومی شبکه‌های generic در بسیاری از ابزارهای NIR ، Fonterra از عوامل کلیدی موفقیت چنین شبکه‌هایی خبر دارد . هال روید بر نکات کلیدی تاکید می‌کند که ثبات را بیش از زمان و قابلیت اعتماد و نیز یک راه‌حل ارتباطی مناسب برای پیوند دادن آن با هم نشان می‌دهند .
آخرین فعالیت‌های اسراییل در رابطه با کنترل کیفیت
استیو هال روید و (آندریاس Niemoller )، هر دو رهبران پروژه در داخل سازمان دفاع اسراییل ( بنیاد بین‌المللی لبنیات ) ، اخبار مربوط به استفاده از ابزارهای مادون‌قرمز نزدیک به تجزیه و تحلیل شیر و محصولات لبنی را در آزمایشگاه و در فرآیند نشان خواهند داد .
در حال حاضر ، ISO۲۱۵۴۳ | IDF۲۰۱ در مرحله نهایی به روز رسانی می‌شود تا انواع بیشتری از محصولات لبنی از جمله شیر خام و محصولات مایع را پوشش دهد . اعلامیه جهانی اطلاع‌رسانی نظامی اسرائیل ( IDF ) ، ارائه خواهد شد که برای اولین بار مرور جامعی از برنامه‌های روتین NIR و آمار آن‌ها ارائه می‌دهد .
نکات آموزشی کلید مجموعه راه‌حل‌های تحلیلی را برای صنعت لبنیات کشف و کشف می‌کنند .
یاد بگیرید که چگونه IR و FT – NIR می‌تواند برای تجزیه و تحلیل شیر و محصولات لبنی در آزمایشگاه و نیز آنلاین استفاده شود .
مشاهده کنید که Fonterra چگونه طیف‌سنجی FT – NIR را در آنالیز روتین روزانه خود انجام داد .
آخرین اطلاعات مربوط به کار سازمان دفاعی اسراییل ( بنیاد بین‌المللی لبنیات ) را به دست آورید و در مورد جزئیات برنامه ” اعلامیه جهانی اطلاع‌رسانی ” به شرح تجزیه و تحلیل “NIR ” برای مصارف خانگی روتین گوش دهید .
چه کسی باید در این مراسم شرکت کند ؟
The به هر کسی که در کنترل کیفیت شیر و محصولات لبنی در آزمایشگاه تولید یا تولید دخیل باشد ، رسیدگی می‌کند . همچنین مربوط به افرادی است که در صنعت مواد غذایی با استفاده از مواد خام مبتنی بر لبنیات در فرآیند تولید خود کار می‌کنند .

keynote SPEAKERS :

دکتر استیو هال روید مدیر فنی تیم توسعه فن‌آوری نوین Fonterra است . مسئولیت‌های فعلی او شامل رهبری تحقیقات و تحویل اطلاعات و علوم اطلاعات می‌باشد.
او ۲۵ سال ” تجربه در اجرای طیف‌سنجی فروسرخ حرارتی در کاربردهای نفت و گاز ، داروسازی و مواد غذایی ، با بیش از ۴۰ نشریه در مجلات بررسی شده، و نویسنده سه فصل کتاب دارد .
به نمایندگی از نیوزیلند , او با انواع سازمان‌های تحلیلی در سطح جهانی از جمله اتحادیه بین‌المللی لبنیات ( ISO ) , سازمان استانداردهای بین‌المللی ( ISO ) , AOAC بین‌المللی و Pharmacopeia ( USP ) درگیر است . او در حال حاضر ریاست گروه نیروی نظامی اسراییل را بر عهده دارد . استیو مدرک دکترای شیمی از دانشگاه اوکلند ( NZ ) و تجربه پس از دکترا در دانشگاه کمبریج ( انگلستان ) دارد .
دکتر آندریاس Niemoller ، مدیر واحد تجاری “راه‌حل ” غذا ” است که مسئول جهانی غذا ، غذا و کشاورزی ، و عمدتا ً برای FT – NIR است .
او به عنوان یک شیمیدان تحلیلی شروع به کار با NIR و chemometrics در طول دیپلم خود و پایان‌نامه دکتری خود کرد . از ۱۹ سال پیش در “Bruker ” ، او در فروش صنایع مختلف از جمله کاربردهای فرآیند کار کرد و از نرم‌افزار و توسعه سخت‌افزار در Bruker حمایت کرد .
علاوه بر نقش مدیر او ، او در پروژه‌هایی برای توسعه استانداردهای تحلیلی از جمله اتحادیه بین‌المللی لبنی ، سازمان استانداردهای بین‌المللی ( ISO ) و AOAC بین‌المللی مشارکت دارد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *